Wprowadzanie opakowań na rynek - obowiązki

KONTAKT

Bytom - Dodane przez Biuro Doradztwa Gospodarczego Hossa (firma) -

Wprowadzanie opakowań na rynek - obowiązki

Pełna treść ogłoszenia Wprowadzanie opakowań na rynek - obowiązki

Wprowadzając na rynek krajowy produkty w opakowaniach Przedsiębiorca jest zobowiązany do zapewnienia odzysku (w szczególności recyklingu) odpadów opakowaniowych, które kiedyś w przyszłości powstaną po rozpakowaniu tych produktów.

Jeżeli odzysk nie zostanie zapewniony jest niepełny, Przedsiębiorca jest zobowiązany do uiszczenia opłaty zwanej opłatą produktową.

Opłatę rozlicza się w okresie rocznym i wnosi się ją na odrębny rachunek bankowy urzędu marszałkowskiego do dnia 31 marca roku kalendarzowego następującego po roku, którego opłata dotyczy.

Poza tym fakt wprowadzania opakowań na rynek należy zgłosić do Urzędu Marszałkowskiego w zakresie: BDG Hossa oferuje Państwu pomoc w udokumentowaniu spełniania obowiązku odzysku i recyklingu opakowań we własnym zakresie oraz doradztwem w zakresie współpracy z Organizacją Odzysku.

Zajmujemy się również kompleksowym przygotowaniem sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami, również za lata poprzednie:

Roczne sprawozdanie o ilości wytworzonych opakowań (OPAK-1),
Roczne sprawozdanie o masie przywiezionych z zagranicy opakowań (OPAK-2),
Roczne sprawozdanie o masie wywiezionych za granicę opakowań (OPAK-3),
Sprawozdanie o wysokości należnej opłaty produktowej (OŚ-OP1)

Zapraszamy do współpracy!

Biuro Doradztwa Gospodarczego Hossa
40-750 Katowice, ul. Boya -Żeleńskiego 108
tel. (32) 2000-174 do 175
biuro@hossa.biz, www.hossa.biz

Mapa BytomProfil założony około 4 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Wprowadzanie opakowań na rynek - obowiązki


Polecane, ciekawe strony z Bytomia. Prowadzisz serwis o Bytomiu lub zwiazany z Bytom - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Salon Piękności !Zobacz stronę Bytomski Portal Informacyjny !Zobacz stronę Niezależny Serwis Bytomia !Zobacz stronę Portal Miejski Bytomia !Zobacz stronę Urząd Miasta w Bytomiu !Zobacz stronę Powiatowy Urzad pracy w Bytomiu !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Bytom City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Bytomia: Chorzów ogłoszenia - Zabrze darmowe ogłoszenia - Katowice ogłoszenia bezpłatne - Sosnowiec ogłoszenia - Będzin sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Bytom City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj